Miłość ma smak kawy

Kawa. Większość ludzi pije ją z rana, aby się obudzić. Gorzką, słodką, czarną, z mlekiem, z ekspresu, kawiarki, rozpuszczalną. Jedni ją po prostu piją, inni – smakują. Dla jednych to po prostu napój na pobudkę, dla innych parzenie kawy to sztuka. Natomiast dla mnie kawa to miłość.

Mówiąc miłość nie mam tu na myśli miłości do kawy. Miłość mojego męża do mnie ma smak kawy. Parzy mi ją codziennie, dokładnie taką, jaką lubię, w kawiarce. Wlewa ją do mojej filiżanki w jednorożca. Dobrze wie, że, jeśli naleje kawę do innej, to ja jej nie wypiję. Słodzi ją dokładnie tyle, ile lubię. W tygodniu w tym celu wstaje o 6 rano. To właśnie moja kawa zrywa go tak wcześnie z łóżka. Niech mi ktoś powie, że to nie jest miłość.

Zapach kawy roznoszący się od rana po domu to zapach miłości. W szczególności wtedy, gdy dzień wcześniej położyliśmy się spać pokłóceni. Zapach kawy niesie słowa „wciąż Cię kocham”. Z kawą łatwiej się pogodzić.

Był czas, gdy kawę parzyłam sobie sama. Smutny okres samotności. Parzyłam ją codziennie sama i codziennie smakowała tak samo niedobrze. Parzona samodzielnie, pita w samotności była gorzka mimo cukru.

Tak długo, jak długo codziennie rano na biurku znajdę kawę, tak długo będę czuła się kochana. Słowa są zbędne, smak kawy wystarczy.

Często, w stałych, wieloletnich związkach szukamy gdzieś tej miłości, myląc ją z zakochaniem. Tymczasem ona ukrywa się w tych drobnych gestach i uważności. To udany prezent na urodziny, znajomość ulubionego koloru, ugotowanie ulubionej potrawy, odciążenie w obowiązkach.

Czasem tęsknie za okresem zakochania, gdy wszystko było intensywne i szalone, ale wtedy, cóż, wtedy nikt nie robił mi kawy.

Jak już przy kawie jesteśmy, to jakiś czas temu kawiarnia i palarnia kawy w jednym Cafe Ina sprawiła, że miłość mojego męża była wyjątkowo smaczna, bo podarowali mi na spróbowanie swoje świeżo palone kawy o smaku: advocat, creme brule, pomarańczowym, irish whisky, czekoladowym i wiśniowym. Moja ulubiona to advocat. Jeśli chcecie sobie równie smacznie okazywać miłość, to mam dla was kod uprawniający do 10% zniżki na wszystkie kawy – Dzo10.

(Visited 728 times, 2 visits today)
Navigate