Frajerze, który wychowujesz cudze dziecko

Samotna matka to na pewno puszczalska dziwka. Mężczyzna, który związał się z kobietą z dzieckiem, to frajer. Staram się nie myśleć o tych, jakże krzywdzących, opiniach wyrażanych z pewnością siebie przez ludzi, którym tylko wdaje się, że wiedzą. Mimo to za każdym razem boli, gdy czytam takie komentarze. Nawet nie chodzi o to, że ktoś uważa mnie za latawicę. Bardziej boli mnie opinia o tych mężczyznach, o tacie moich dzieci.

Mężczyzno, który wchowujesz cudze dziecko, jesteś silny i dzielny! Wybrałeś ciężką drogę. Podjąłeś trudną decyzję, a mimo to jesteś w tym wyborze konsekwentny.

Mężczyzno, który wychowujesz cudze dziecko, masz w sobie ogromne pokłady miłości! Żadna sztuka pokochać własne dziecko, a jednak dla kogoś okazała się za trudna. Ty to nadrabiasz. Podzieliłeś się miłością, znalazłeś jej w sobie wystaczająco dużo, by obdarzyć nią nie tylko wybrankę swojego serca, ale i jej dziecko.

Mężczyzno, który wychowujesz cudze dziecko, nie jesteś frajerem! Ktoś, kto potrafi pokochać i wziąć odpowiedzialność za dziecko, nie może być frajerem.

Mężczyzno, który wychowujesz cudze dziecko, jesteś wielki!

Mężczyzno, który wychowujesz dziecko, ono jest Twoje! Zasłużyłeś na miano taty. Dostałeś dziś laurkę. Wychowujesz swoje dziecko.

Mój mężczyzno! Tato moich dzieci! Tylko dzięki Tobie możemy dziś świętować. Dziś, po raz czwarty laurki z przedszkola nie wylądowały w śmietniku. Dziś przyjąłeś to, czego ktoś inny nie chciał. Dziś dostajesz dowód wdzięczności od dzieci, których ktoś, kto powinien, nie zechciał pokochać, a więc Ty zrobiłeś to za niego. Nigdy nie wychowywałeś dzieci swojej żony, a od początku uznałeś je za własne własne. Nie tworzymy małżeństwa z dziećmi, a rodzinę. Pełną, kochają się rodzinę.

Dziś jest Dzień Ojca, zasługujesz na niego.

(Visited 44 723 times, 1 visits today)
Navigate