Wiem dlaczego on cię zdradza

Kiedyś uważałam, że jednorazowy skok w bok może się przydarzyć każdemu. Może, ale nie musi. Była we mnie pewna tolerancja na to, że takie rzeczy się zdarzają, jesteśmy tylko ludźmi, a ludzie nie są stworzeni do monogamii. Inaczej sprawa się miała ze stałymi kochankami. Uważałam, że taka stała kochanka, to tak naprawdę stały związek i w takiej sytuacji powinno się wybrać, z kim chce się być. Byłam zmuszona zmienić zdanie.

Dlaczego on zdradza, to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Dlaczego dla niektórych ludzi niewierność jest czymś logicznym, a w ich głowach tkwi przekonanie, że zdradza każdy i nie są w tym odosobnieni?  Wydaje mi się, że znalazłam odpowiedź na to pytanie, bo odnalazłam je u źródła.

Ostatnio dane mi było rozmawiać z wieloma mężczyznami poszukującymi kochanki. Wiarygodności ich wypowiedzi dodaje to, że byli przekonani, że ja szukam kochanka. Sądzili, że znaleźli bratnią duszę, która także chce zdradzać swoją drugą połówkę, która ich zrozumie, dlatego tak chętnie i bez skrępowania dzielili się swoimi historiami nawet o to nie pytani.

Mam dla Ciebie złe wieści. Jeśli trafiłaś na ten niewierny typ, to bez względu na to, jaką byś była żoną, on i tak Cię zdradzi. Nawet jeśli będziesz idealną panią domu sprzątającą dom na błysk i gotującą pięciodaniowe obiadki, jednocześnie idealną matką, a przy tym boginią seksu. Fakt, że będziesz takim chodzącym ideałem sprawi, że on nie będzie chciał Cię zostawić, zrezygnować z Ciebie. Nadal będzie chciał uprawiać z Tobą seks i ten seks będzie satysfakcjonujący, ale nie zmienia to faktu, że będzie chciał zdradzić.

Skąd taki wniosek? Wszyscy panowie, z którymi rozmawiałam, zapewniali mnie, że lubią swoje życie, a żonę kochają, ale potrzebują powiewu świeżości, oderwania się od codzienności, przełamania rutyny. Lubią to, że mają w domu kobietę, którą dobrze znają i która dobrze zna ich, są jej pewni, ona daje im poczucie bezpieczeństwa i wszystko, co trzeba, by mieć dobre  życie, ale już nigdy nie da im tego czego potrzebują – nowości.

Nawet jeśli wyuczysz się na pamięć Kamasutry, poznasz wszystkie tajniki sztuki miłości, to, jeżeli Twój mąż jest typem faceta, o którym właśnie piszę, to i tak Cię zdradzi, bo dla niego ważniejsza od nowych pozycji jest nowa kobieta, nawet jeśli seks z nią byłby milion razy gorszy niż z Tobą. Ponadto dyskretna znajomość z inną kobietą w jakimś sensie dodaje życiu smaku, dreszczu emocji i adrenaliny.

Nie tłumaczę tych mężczyzn, ale też nie oceniam. Rozmowa z nimi była ciekawym doświadczeniem. Tylko tyle. Niestety nie mogłam im pomóc, bo kochanka nie szukam.

Nie uważam też, że zdradzają tylko mężczyźni. Pisałam o zdradach mężczyzn, bo z mężczyznami rozmawiałam, poznałam ich punkt widzenia. Śmiem jednak twierdzić, że kobiety zdradzają dokładnie z tych samych powodów i w takiej  samej ilości, w tej kwestii wcale się tak bardzo od mężczyzn nie różnimy.

(Visited 1 147 times, 1 visits today)
Navigate