Poradnik prezentowy: prezenty dla bliskich

Wielkimi krokami zbliżają się ulubione święta większości Polaków. Blogerzy z tej okazji tworzą tematyczne poradniki prezentowe. Postanowiłam do nich dołączyć.

Mój poradnik skupia się na osobach bliskich. Bez względu na to, czy to mama, tata, brat siostra, mąż, chłopak, przyjaciółka. Jedyny warunek, jaki musi spełniać osoba, którą chcesz obdarować, aby mój poradnik zadziałał, to taki, że musi być Ci bliska. Reszta nie gra roli.

Po pierwsze: Słuchaj.

Jeśli ktoś jest Ci bliski, to spędzasz z nim sporo czasu i dużo rozmawiasz. Czasem, w natłoku słów, często tych bez znaczenia jest podana informacja o czym ta konkretna osoba marzy, co chciałaby dostać.

Moja mama, pewnego razu opowiadała mi o swoim pobycie w Krakowie i całkowicie przy okazji przemyciła informację o tym, że widziała w sklepie podświetlane lusterko i teraz żałuje, że go nie kupiła. Dla niej to była tylko część historii, a dla mnie informacja o tym, czego moja mama potrzebuje. Tego samego roku dałam jej w prezencie świątecznym lusterko, z którego korzysta do dziś.

Po drugie: Obserwuj.

Choćby dlatego, byś wiedział, które ze swoich marzeń bliska Ci osoba spełniła. W zeszłym roku, jakoś we wrześniu zgubiłam w pociągu mp3. Pożaliłam się wtedy jeszcze nie mężowi na okrutny los, który pozbawił mnie możliwości słuchania muzyki.  W tym samym roku, w prezencie świątecznym od niego dostałam śliczne mp3. Mój mąż musiał przecież obserwować czy mam mp3, czy sobie nie kupiłam nowego.

Poza tym, warto też obserwować np. na wspólnych zakupach, przy czym dana osoba się zatrzymuje, co ogląda, jak to komentuje. To bardzo dużo nam powie o pragnieniach danej osoby.

Po trzecie: Poznaj.

Wydaje mi się, ze jeśli ktoś jest nam bliski, to go znamy. Dziwią mnie pytania na różnych forach o prezenty dla męża, mamy, przyjaciółki. Nie znam tych ludzi, nie wiem, co lubią, czym się interesują, to Ty powinieneś to wiedzieć. Jeśli nie znasz zainteresowań swojej żony czy taty, to coś jest nie tak. Najwyższa pora byś poznał ludzi, którymi się otaczasz.
Jakieś 15 lat temu panował największy szał na Harrego Pottera. Ja i moja siostra bliźniaczka po nocach czytałyśmy kolejne przygody małego czarodzieja, strasznie emocjonowałyśmy się każdą nowinką na ten temat. Na święta tamtego roku, moje starsze siostry udowodniły, że mimo przepaści w wieku (10 i 9 lat) nas znają, bo dały nam piękny kalendarz ścienny z ilustracjami z Harrego Pottera.

Po czwarte: Pytaj.

I nie chodzi mi o to byś pytał co dana osoba chce dostać. Podpytuj o zainteresowania, konkretne rzeczy, nawet jeśli Ciebie niekoniecznie to interesuje.
Kiedyś byłam z chłopakiem, który był maniakiem gier komputerowych. Dużo rozmawialiśmy o grach, chociaż ja w nic nie grałam. W ten sposób dowiedziałam się, ze jest fanem serii Assasinn i właśnie wyszła nowa część, która co prawda będzie słabsza od poprzedniej, ale i tak chce ją mieć. W ten sposób już wiedziałam, co mu kupić na walentynki. Tego, że był to udany prezent, dowodzi fakt, że przy rozstaniu oddał mi wszystkie prezenty ode mnie – oprócz właśnie tej gry.

Spełniając te 4 warunki na pewno trafisz z prezentem. Co więcej, kupno prezentu będzie dla Ciebie banalnie proste i przyjemne, bo będziesz go kupować ze świadomością, że spełnisz marzenia bliskich Ci osób, bez obaw, że prezent się nie spodoba.

Tworzenie poradników dla ukochanej/męża/ mamy/ taty nie ma tak naprawde sensu. Mogę Ci pokazać fajne rzeczy, które znajdę w sklepach internetowych, ale nie mogę Ci dac żadnej gwarancji, że te prezenty spodobają się KAŻDEJ mamie. Przejrzałam wiele poradników prezentowych, wiele z propozycji  spodobało spodobało mi się, ale żadna z nich nie nadawała się na prezent, dla osób, które mam obdarować. Dam Ci za to gwarancję, że porady napisane przeze mnie są skuteczne i to jest jedyny poradnik prezentowy, jakiego potrzebujesz. Znając ludzi, którym chcesz dać prezent, nie potrzebujesz żadnych inspiracji, bo po prostu wiesz, czego szukać.

(Visited 431 times, 1 visits today)
Navigate